Menu Zamknij

Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia igłowa skóry głowy

Świetne efekty w walce z łysieniem daje mezoterapia igłowa. Zabiegi polegają na podaniu substancji aktywnych (np. osocze bogatopłytkowe lub Kenalog) za pomocą specjalnej igły – kaniuli. Zabiegi są skuteczne, a przy tym bezpieczne i bezbolesne. Stosuje się je we wszystkich rodzajach łysienia. Dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów należy wykonać około 4 – 7 zabiegów.

WSKAZANIA DO ZABIEGU

Mezoterapia igłowa głowy wykonywana jest u osób:

  • zmagających się z nadmierną utratą włosów,
  • łysieniem.

MEZOTERAPIA IGŁOWA – PRZECIWWSKAZANIA

Mezoterapia igłowa nie powinna być wykonywana w takich sytuacjach, jak:

  • ciąża
  • zaburzenia krzepnięcia krwi.

MEZOTERAPIA IGŁOWA – EFEKTY

Mezoterapia igłowa skóry głowy skutkuje zatrzymaniem wypadania włosów oraz pobudzeniem wzrostu nowych.

CZEGO MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ PO ZABIEGU?

Mezoterapia igłowa efekty uboczne ma bardzo nieznaczne. U wielu osób nie występują one w ogóle. U niektórych pacjentów obserwuje się zaczerwienienie i podrażnienie, które znikają w większości przypadków po kilku godzinach.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

Nie musisz przygotowywać się do zabiegu.

PIELĘGNACJA PO ZABIEGU

Po zabiegu można powrócić do codziennych zadań. Nie ma konieczności pielęgnowania skóry w specjalny sposób.

WIĘCEJ INFORMACJI

Igłowa mezoterapia włosów jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów na nadmiernie wypadające włosy. Polega na podaniu za pomocą kaniuli odpowiedniej substancji czynnej poprzez kilka wkłuć. Zabieg nie jest bolesny, ale w przypadku bardzo wrażliwych pacjentów, można znieczulić miejscowo obszar zabiegowy.
Mezoterapia igłowa – jak często powinna być wykonywana? W przypadku tego rozwiązania, dla uzyskania jak najlepszych efektów, trzeba przeprowadzić serię zabiegów. Jest to najczęściej od 4 do 7 wizyt, odbywających się co tydzień.

Podczas mezoterapii dość często podaje się osocze bogatopłytkowe. Wówczas przed zabiegiem pobiera się od pacjenta krew. Probówka jest następnie umieszczana w wirówce, co umożliwia oddzielenie osocza, które następnie można wstrzyknąć. To kortykosteroid, który świetnie sprawdza się przede wszystkim przy łysieniu plackowatym oraz w niektórych przypadkach łysienia bliznowaciejącego.