Menu Zamknij

Dermapen

Poprawa stanu włosów i skóry głowy może nastąpić poprzez specjalne kuracje. Jedną z nich jest zabieg dermapen, który polega na miejscowym wstrzykiwaniu niewielkich ilości substancji leczniczych. Odżywcze preparaty regenerują tkankę od wewnątrz, przynosząc długotrwałe i widoczne efekty. Po kuracji kosmyki stają się mocniejsze, bardziej odporne na wypadanie i wyraźnie błyszczące.

Kiedy najlepiej sprawdzi się mezoterapia mikroigłowa? Jest ona dedykowana przede wszystkim osobom, które zmagają się z przerzedzonymi włosami. Utraty znacznych ilości pasm mogą być spowodowane niewłaściwym trybem życia, złą dietą czy też dolegliwościami zdrowotnymi. Aby spowolnić wypadanie kosmyków, warto zdecydować się na profesjonalną usługę. 

Jak wygląda zabieg mezoterapii?

Choć iniekcje są wykonywane niewielką strzykawką, cała procedura wciąż może sprawiać dyskomfort lub ból. Z tego względu przed rozpoczęciem kuracji znieczula się skórę poprzez nałożenie kremu bądź maści. Następnie dokonuje się małe wkłucia w odległości ok. 0,5-1,5 cm. Za pomocą pulsujących igieł wprowadza się drobne ilości substancji odżywczych, które dopasowuje się do potrzeb i oczekiwań Klienta. 

Aby uzyskać najlepsze efekty, po zakończonym procesie wykonuje się delikatny masaż głowy. Dzięki temu wszystkie wstrzyknięte składniki są równomiernie rozprowadzone po całej powierzchni, co zwiększa ich skuteczność. Ten element pielęgnacji zwykle trwa do kilku minut.

Efekty

Rezultaty, jakie zapewnia mezoterapia mikroigłowa, pozwalają poczuć się młodo i świeżo. Kuracja ujędrnienia skórę i spłyca zmarszczki. Pobudza ona także syntezę kolagenu i elastyny, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się nowych bruzd. Proces bywa stosowany również jako sposób na rozstępy i cellulit.

Wykonanie usługi w obszarze włosów zapobiega ich wypadaniu i wzmacnia je. W wielu przypadkach substancje odżywcze wprowadzone pod skórę pobudzają wzrost kolejnych kosmyków i ułatwiają zagęszczenie fryzury.

Dla uzyskania optymalnych rezultatów warto dbać o regularność wizyt. Najczęściej zaleca się 2-3 kuracje w czterotygodniowych odstępach. W niektórych przypadkach, np. przy bliznach potrądzikowych, ilość ta może zwiększyć się do 5-6. 

Przeciwwskazania

Choć dermapen przynosi szereg korzyści, nie każdy powinien go stosować. Wśród przeciwwskazań znajdują się:

  • ciąża,

  • nowotwory skóry,

  • infekcja w leczonym obszarze,

  • karmienie piersią,

  • menstruacja,

  • alergia,

  • przyjmowanie wybranych leków na stałe, np. przeciwzakrzepowych.

Co więcej, tuż przed wizytą w salonie nie należy stosować niektórych preparatów leczniczych, takich jak np. aspiryna. Po zakończonym procesie nie wolno korzystać z sauny oraz solarium. Zaleca się także, by ograniczyć używki i wykorzystać dedykowane kosmetyki do pielęgnacji. 

Cały zabieg dermapen trwa ok. 30 minut, a wśród możliwych skutków ubocznych występują zasinienia, obrzęk i zaczerwienienia nakłuwanych obszarów. Zdarzają się również krwawienia, ból lub alergia. Dolegliwości te zwykle ustępują w ciągu kilku dni. W przypadku przedłużania się tego czasu bądź pojawienia się innych, niepokojących objawów, zaleca się konsultację z lekarzem prowadzącym. Stosując się do opisanych zaleceń, ma się pewność, że dermapen będzie w pełni bezpieczny.